گزارش بازديدهاي تير ماه 86 مهندس ملكي
ساعت ۳:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٤/٢٦   کلمات کلیدی:

گزارش بازديدهاي تير ماه  86 مهندس ملكي

 

در جریان تير ماه سال 86 آقای مهندس ملکی نماینده مردم شریف شهرستان مشگین شهر به همراه جمعی از مسئولین ادارات  به منظور بررسي و روند پيگيري و تحقق خواسته هاي اهالي از روستاهای مشروحه زیر بازدید و در جریان امور قرار گرفت

 

1 – روستای چپقان (گازرسانی – بیمه محصولات کشاورزی – آب زراعی)

2 – روستای داشکسن (آب شرب – احداث نانوائی – راه ارتباطی – رفع اختلاف اراضی با منابع طبیعی)

3 – روستای میرکندی( طرح هادی- شهرک شماره 2 – واگذاری مجوز نانوائی به روستای قره گل – چاه کشاورزی روستاهای زیرزمین که فاقد برق می باشند – احداث غسالخانه – سالن ورزشی)

 

4 – روستای خانکندی ( تقویت شبکه تلوزیون 1و3 – وصل شبکه برق روستا به شبکه مشگین شهر – تکمیل جاده ارتباطی)

 

5 – روستای جبدرق( احداث منبع آب جدید بالاتر از منبع فعلی – گازرسانی – کله گیری جاده ارتباطی)

 

6 – روستای میزان (تامین آب شرب – تامین آب زراعی با افزایش حجم سد – افزایش سهمیه آرد روستا)

 

7- روستای ساطی سفلی ( ایجاد زمین ورزشی – تهیه وسائل و لوازم والیبال که از طریق دفتر تهیه و تحویل گردید)

 

8 – روستای ارباب کندی (راه ارتباطی 7 روستا به طول 13 کیلومتر که گذر گاه عشایر نیز می باشد – سد خاکی – تعمیر مسجد روستاهای داشبلاغ و ارباب کندی و لنج آباد – آب شرب روستای لنج آباد )

 

9 – روستای بارزیل (عدم توجه به اتمام عملیات تصویه خانه فاضلاب – گازرسانی – تعیین تکلیف زمینهای زراعی مورد اختلاف با منابع طبیعی – آب زراعی از قصابه به خیاو چای)
 
با ولي ملكي عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت‌وگو كرده‌ايم
ساعت ٧:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٤/٢٥   کلمات کلیدی:

بازار كاذب خودرو                                                                                         

صنعت - گروه اقتصادي:
چندي پيش وزير صنايع و معادن با بيان اين كه قيمت خودرو در شركت‌هاي خودروسازي افزايش نداشته است افزايش قيمت‌ها در سطح بازار را به اين وزارتخانه مرتبط ندانست.

با ولي ملكي عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت‌وگو كرده‌ايم.

·         با وجود افزايش قيمت و سهميه‌بندي بنزين، افزايش قيمت خودروهاي بنزين سوز در بازار تا چه حد واقعي است؟

افزايش كنوني قيمت خودرو غير واقعي و  كاذب بوده و بيشتر متاثر از دلال‌بازي‌ برخي افراد مي‌باشد. اين در حالي است كه انتظار مي‌رفت با كمتر شدن استفاده از خودروهاي شخصي و كاهش انگيزه خريد قيمت خودرو كاهش يابد.

با اين شرايط افزايش قيمت خودرو هيچ دليل منطقي نمي تواند داشته باشد مگر‌آن‌كه در تامين قطعات و توليد خودرو مشكلاتي وجود داشته باشد كه باعث كاهش عرضه و افزايش قيمت برخي خودروها شده باشد.

·         آيا افزايش تقاضاي فصلي عاملي در افزايش قيمت‌ خودرو نبوده است؟

نمي توان كاهش توليد و عرضه خودرو از سوي خودرو سازان را عامل افزايش قيمت دانست چرا كه كاهش توليد با سياست‌‌هاي خودرو‌سازان همخواني نداشته و بر اساس اصول علم اقتصاد در بازار رقابت غير قابل توجيه است.

همچنين كاهش عرضه خودرو از سوي خودرو‌سازان نيز نمي تواند عاملي در افزايش قيمت خودرو‌هاي بنزين سوز محسوب شود و خودرو‌سازان ناچار به  عرضه توليدات خود با قيمت‌هايي هستند كه از سوي وزرات صنايع و معادن تعيين شده است. اطلاعات دقيقي از وضعيت توليد و عرضه خودرو توسط خودرو‌سازان دارم.

همچنين نگهداري خودرو‌هاي توليد شده توسط خودرو‌سازان در انبارها‌معقول نيست و خودرو‌سازان براي تامين سرمايه در گردش خود نياز به عرضه هرچه سريعتر محصولات توليدي به بازار هستند.

با توجه به ساختار مالي خودرو‌سازان امكان انباركردن و عرضه نكردن خودرو‌هاي توليدي به بازار براي جلوگيري از كاهش قيمت‌ها وجود ندارد.

افزايش تقاضاي فصلي براي خودرو نيز نمي‌تواند عاملي در افزايش قيمت خودرو محسوب شود چرا كه اكنون ميزان مسافرت‌هاي فصلي حدود 25 درصد كاهش يافته است و اين امر نشانگر كاهش تقاضا براي خودرو با توجه به مباحث مطرح پيرامون سهميه‌بندي بنزين است.

·         وزارت صنايع چه نقشي در نظارت و كنترل قيمت عرضه خودرو در بازار دارد؟

قيمت خودرو در بازار تابع شرايط بازار بوده و وزارت صنايع نمي تواند نظارتي در اين زمينه داشته باشد اما اين وزارتخانه موظف است بر قيمت خودروهايي كه از سوي خودرو سازان به بازار عرضه مي شود نظارت داشته باشد.

اگر افزايش قيمت خودرو در شركت‌هاي توليد كننده حتي به استناد افزايش قيمت تمام شده و تامين قطعات و ... صورت گرفته باشد جلوگيري از افزايش قيمت‌ها بر عهده وزارت صنايع و معادن است.

اما طي چند سال گذشته قيمت خودرو در مقايسه با افزايش نرخ تورم و هزينه‌هاي تامين مواد اوليه و دستمزد از ثبات بيشتري نسبت به ساير كالاها برخوردار بوده است.

از سوي ديگر در سال جاري دولت نيز نرخ سود تسهيلات بانكي توليد را از 2 تا 4 درصد كاهش داده‌ است تا از افزايش هزينه توليد بسياري از كالاها جلوگيري كند

 


 
 
ساعت ۸:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٤/۱۸   کلمات کلیدی:

جناب آقای مهندس ملکی

با سلام

بدون مقدمه می روم سر اصل مطلب. سایت ارتباطات مردمی شما را دیدم . بسیار عالی بود. هم نوع ارتباط جنابعالی و نوآوری حداقل در بین نمایندگان دوره های مختلف شهر و هم فعالیتها و زحمایت زیادی که در خصوص مشکلات شهر متحمل شده اید. بخاطر همین خواستم زمان را از دست نداده و در همین جا از تمامی زحماتی که در این مدت در خصوص ارتقاء سطح زندگی و سطح فرهنگی مردم شهر انجام داده اید تشکر و قدردانی نمایم. شواهد نشان از انجام فعالیتهای زیادی در شهر می باشد.فکر میکنم این نوع اطلاع رسانی خیلی مفید می باشد( حداقل در مورد تحصیل کرده ها ) چون اطلاع رسانی یکی از مفید ترین راه ها برای افزایش سطح آگاهی مرد نسبت به فعالیتهای انجام شده و جلوگیری از برداشتهای نادرست می باشد

۞  ۞  ۞

باسلام و خسته نباشيد خدمت شما .
من يكي از مخاطبان هر روزه سايت شما هستم.
جاي بسي خوشحالي و اميدواري است كه شما ازافرادي باتجربه و دلسوز براي نظام و انقلاب اسلامي استفاده ميكنيد. من شخصا بر اين عقيده ام كه در اين دو سه سال خدمت شما به مشگين شهر به عنوان نماينده تحولات چشمگيري در تمام سيستم هاي اجرايي،عمراني،اداري و ... ديده مي شود.
البته اين تشكر و سپاس من و همشهريان شايد به اندازه ي سرسوزني قدردان زحمات شما نباشد ولي همين بس كه در پيش خدا اجري بزرگ داريد. خدانگهدار

 

 

۞  ۞  ۞

 جناب آقاي مهندس ملكي
با سلام


آثاراستفاده از نظرات متخصصين در زمينه هاي مختلف موضوعي است که بسياري از کشورها بودجه هاي بسياري را صرف اين امر مي کنند. در اين زمينه افراد صاحب انديشه بسياري هستند که در غربت اند ولي دل در گرو سر بلندي وطن دارند. چه نيکوست شما به عنوان يک شخص با تجربه و تحصيلات عاليه موضوع مراوده و مشورت را با متخصصين خياويهاي مقيم خارج از کشور به صورت جدي پيگيري نمايد.

 

۞  ۞  ۞

انتخابات در پيش است ...

سلام عليكم . آقاي مهندس ملكي؛ به عنوان يكي از همشهريان شما و يكي از افرادي كه از دوران دانشجويي تا كنون كه در كسوت خدمتگزاري در يكي از ادارات شهرستان ( با وجودي كه در ستاد انتخابات شما نيامدم ) اما از دوستداران و حاميان ؛ البته به اندازه خودم ، بودم و همه بستگان اين را شهادت خواهند داد و اين جزو افتخارات من است . لذا اين را حق خود مي دانم كه از شما بپرسم شما كه در سطح منطقه و فراتر از آن در سطح كشور به عنوان عضو كمسيون فعاليت داريد چرا مثل ديگر آقايان كه شايد يك صدم شما فعاليت هم ندارند و صدايشان بلند است كه اين را انجام داديم و آن را نيز انجام مي دهيم !! و فقط در اين سطح مانده و با استفاده از اردو گذاشتن براي جوانان عزيز مشگين شهر ( البته اگر نيت سياسي نداشته باشد خوب است ) بخواهند خود را در سطح شهرستان مطرح كنند ، شما اقدام براي معرفي اين مسائل نمي كنيد ؟ خوب هر شهروند مدبر اين شهر مي داند كه كار خوب را بايد تشويق كرد . ضعف حضرتعالي فقط همين است كه كار انجام داده ايد و ديگران دائم آن را مصادره مي كنند ! من نگرانم كه در اين انتخابات آينده همن از اين نقطه بخواهند شما را تخريب كنند و بگويند ديديد همه كار ها را ما انجام داديم و ديگر هيچ !!!
اگر نمي خواهيد مثلا ريا مي شود اگر لب تر كنيد جوانان و كارمنداني مثل من زيادند كه براي شما حاضرند همه كار بكنند و نقش مبلغ شما را به عهده بگيرند . من نگرانم ستون مشگين شهر فرو بريزد و شما بزرگوار را تخريب كنند .
آْقاي مهندس بگو يا علي !

۞  ۞  ۞

تقدير و تشکر از حضور شما در بيمارستان ولي عصر 

 

۞  ۞  ۞

 

سلام عليكم و سال 86 بر شما مبارك باشد . خواستم ضمن تقدير از مهندس ملكي علام كنم مردم فرق خيلي چيزها رو از خيلي چيز ها مي فهمند ! هر دوره كه مهندس ملكي باشد مشگين شهر به نوايي خواهد رسيد . يا علي خدا نگهدار شما

 

 

۞  ۞  ۞

بسمه تعالي
برادر عزيزم جناب آقاي مهندس ملكي

با احترام از جنابعالي خواهش دارم در مورد توسعه علمي ودانشگاهي شهرستان مشگين شهر توجه بيشتر و اهتمام گردد و از نيروهاي بسيجي و توانمند ،متعهد ، نوآور و داراي تفكر خلاق بهره جهت توسعه فضاهاي علمي استفاده بيشتري به عمل آوريد.
با تشكر

۞  ۞  ۞

تشكر از جنابعالي 

از برادر بزرگوار جناب آقاي مهندس ملكي به خاطر توجه خاص به نيازمندان شهرستان تشكر و قدردانيم . اميد است با عنايت بيش از پيش جنابعالي به مقوله بيكاري شاهد بالندگي بيشتر شهر علم و دانش مشگين شهر عزيز باشيم .ضمنا" روز شهادت معلم بزرگ انقلاب را به شما و همكارانتان تسليت عرض مينمايم .
 

۞  ۞  ۞

تشکر 

با سلام خدمت جناب مهندس و تمام کساني که با عشق براي ايشان کار مي کنند من از جناب ملكي فقط مي خواهم تشکر کنم واز خداوند عمري زياد به ايشان بدهد تا در خدمت مشگين شهر ها و تمام ايران عزيز باشند با تشکر 

۞  ۞  ۞

از اين قبيله اگر چند عاشقان رفتند
هنوز راه همان است و مرد بسيار است.

با عرض خسته نباشيد خدمت جناب آقاي ملكي نماينده محبوب ومردمي شهرستان
از تلاشها وپيگيريهاي جنابعالي تشکر وقدر داني مي نمايم البته جنابعالي در خانه ملت هم سخت کوش وفعال هستيدودر کميسيون وهم در مجمع نمايندگان فعال هستيد

 

 

۞  ۞  ۞

با عرض سلام خدمت نماينده محترم ميخواستم بگويم به مشکلات روستاي كركشه رسيدگي نمائيد

 

۞  ۞  ۞

 

درود بر جناب ملكي عزيز
آرزو ميکنم هميشه پيروز و سربلند باشيد .
نريمان صالح از اتريش

 

۞  ۞  ۞

 

با سلام خدمت جناب اقاي ملكي فقط اونهايي که ازشما تعريف مي کنند

.با تشکر از اينهمه توجهي که به بخش فراموش شده رضي مي کنيد

 

۞  ۞  ۞

 

باتشکر از اينکه اين گونه سايتي راراه انداختيدتا حداقل بتوانيم چنين نامه هايي بفرستيم(ان شا الله باگرفتن پاسخ وپيگيري از طرف شما)
با تشکر از شما مدير سايت