۳۵۰ هزار گردشگر به مشگین شهر سفر کردند
ساعت ٦:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٤/۱٥   کلمات کلیدی:

۳۵۰ هزار گردشگر به مشگین شهر سفر کردند

معاون فرماندار مشگین شهر گفت: در 2 روز تعطیلات عید فطر بیش از 350 هزار گردشگر به این شهرستان سفر و از جاذبه های سیاحتی آن استفاده کرده اند.

وراوی :

ولی قاسمی سه شنبه طی مصاحبه ای گفت: ظرفیت تمامی مراکز اقامتی این شهرستان تکمیل شده و مسافران در مدارس ، سالن های ورزشی اسکان داده شدند.
وی بیان کرد: تمامی پارک ها و بوستان های شهر مملو از چادرهای اقامتی مسافران شده و ورود گردشکران به منطقه همچنان ادامه دارد.
شهرستان مشگین شهر در شمال غرب اردبیل واقع بوده و یکی از شهرهای گردشگری مهم استان محسوب می شود.
کوه سبلان، مجموعه آب های گرم معدنی واقع در دامنه سبلان، پل معلق، مجموعه آثار باستانی از جمله کهنه قالا و قلعه دیو، بقعه شیخ حیدر، مجموعه شهر یئری و .. از جمله جاذبه های این شهرستان می باشد.

ایرنا


 
 
ساعت ٦:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٤/۱٥   کلمات کلیدی:

 
فقدان بازاریابی و سوء مدیریت مشکلات صادرات اردبیل است
ساعت ٦:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٤/۱٥   کلمات کلیدی:

فقدان بازاریابی و سوء مدیریت مشکلات صادرات اردبیل است

شناسهٔ خبر: 3888397 -پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۳
اردبیل- نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی فقدان بازاریابی و سوء مدیریت را مشکلات اصلی توسعه صادرات استان اردبیل دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی ملکی شامگاه پنج‌شنبه در شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت اردبیل تصریح کرد: با وجود پتانسیل‌های قابل‌توجه صادراتی در استان استفاده مقبولی از آن ها نشده که دلیل آن به فقدان بازاریابی صحیح بازمی‌گردد.

وی افزود: تنها در صورتی می‌توان در بازارهای جهانی موفق عمل کرد که در ابتدا بازار هدف را شناخت و با تولید مناسب برای بازار هدف به توسعه صادرات اقدام کرد.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی به ضرورت برندسازی برای محصولات صادراتی نیز تأکید کرد و افزود: بی‌توجهی به برند سازی منجر به پذیرش برند دیگر خواهد شد و خود به مانع توسعه صادرات تبدیل می‌شود.

ملکی همچنین به ضرورت حضور تجار و بازرگانان در نمایشگاه‌های مختلف تأکید کرد و گفت: در عین حال پرداخت به موقع مشوق‌های صادراتی نیز از جمله مطالبات جدی تجار و بازرگانان است.

در این جلسه نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز به ضرورت فعال‌سازی گمرک آزادلوی گرمی تأکید کرد و گفت: متأسفانه شهرستان گرمی از محرومیت قابل‌توجه رنج می‌برد اما زیرساخت‌هایی از این قبیل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

میرحمایت میرزاده راه‌اندازی این گمرک را مطالبه مردم این شهرستان دانست و افزود: این گمرک می‌تواند در کنار گمرک بیله سوار مزایای متعددی از جمله رونق صادرات و ایجاد اشتغال به دنبال داشته باشد.

وی همچنین به ضرورت ساماندهی گمرک بیله سوار نیز اشاره کرد و گفت: ۲۴ ساعته شدن گمرک و توسعه فعالیت آن چندین سال است طرح شده اما فعلاً عملیاتی نشده است.


 
افزایش ۴ برابری سهم کشاورزان در بیمه محصولات مقبول نیست
ساعت ٦:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٤/۱٥   کلمات کلیدی:

افزایش ۴ برابری سهم کشاورزان در بیمه محصولات مقبول نیست

شناسهٔ خبر: 3881270 -چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۴
اردبیل – نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش چهار برابری سهم زارعان در بیمه محصولات کشاورزی، تغییرات در سهم پرداختی را غیرمنصفانه توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی ملکی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اردبیل تصریح کرد: از سال ۹۳ تغییراتی در بیمه محصولات کشاورزی به وجود آمده که انگیزه کشاورزان را گرفته است.

وی افزود: سهم کشاورز چهار برابر شده اما سهم دولت ثابت است و از سهم هزار و ۳۵۰ میلیارد تومانی دولت ۱۸ درصد تخصیص یافته است.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در چنین تغییری در واقع پایبندی به اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد و به عنوان مثال وقتی ۷۰ درصد از محصولات سردرختی و باغات استان اردبیل در مشگین شهر واقع است تغییرات بیمه تأثیرات سو به دنبال داشته است.

ملکی همچنین به بهره‌های بالای بانک‌ها اشاره کرد و افزود: در چنین وضعیتی که بهره‌های بانکی خود مانع سرمایه‌گذاری است برای استان‌های محروم از جمله اردبیل تسهیلات و امتیاز ویژه‌ای قائل نمی‌شود تا سرمایه‌گذار در این منطقه حضور یابد.

وی مشکل اصلی را نگاه انقباضی مدیران بانکی و سیستم بانکی انست و گفت: با چنین نگاهی نمی‌توان اقتصاد پویا داشت.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نیرو خواستار رفع مشکلات تصفیه‌خانه فاضلاب مشگین شهر شد و گفت: به دلیل نبود فاضلاب آب آلوده در باغات به کار برده می‌شود.

ملکی با تأکید به پیش‌بینی اعتبار مناسب در بودجه سال آینده، به بی‌توجهی به پروژه‌های مرمت و بازسازی این شهرستان از جمله شیخ حیدر و شهر یری اشاره کرد و گفت: متأسفانه در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی صرفاً به مرکز استان توجه شده است.


 
جلسه با حضور امام جمعه و نماینده محترم مشگین شهر جناب اقای دکتر ولی ملکی
ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٤/۱٥   کلمات کلیدی:

جلسه با حضور امام جمعه و نماینده محترم مشگین شهر جناب اقای دکتر ولی ملکی

 

حجت الاسلام والمسلمین رسول خواسته در جمع روحانیون وامام جمعه و نماینده محترم مشگین شهر اقای ولی ملکی علاوه بر ارزش های حوزه و ویژگی های حوزه به مساله کمبود بودجه و مشکلات حوزه از قبیل کمبود امکانات و سایر مشکلات اشاره کردنند.

ایشان فرمودند:اساتید بزرگوار و زحمت کش،از فضای معنوی و دلچسب قم جدا شده و با تمام سختی و دشواری ها برای پیشرفت دین به این حوزه امده اند

ایشان همچنان به برخی از مشکلات اساتید اشاره نمودند و فرمودند که اساتید این حوزه تا سال های قبل در اجاره نشینی میگذراندند و با تمام مشکلات جاری باز برای پیشرفت دین به این مشکلات اعتنا نکردند.

ایشان همچنین به فعالیت روحانیون وطلاب حوزه علمیه المهدی(عج)اشاره کرده و فرمودنند:در حال حاضر در مشگین شهر از جمع روحانیون حوزه 17مسجد نماز جماعت برگزار میشود و از جمع طلاب 25مدرسه نماز جماعت برگزار میشود  از ویژگی های حوزه علمیه المهدی(عج)به نماز صبح اشاره کردند و فرمودند در حال حاظر در مشگین شهر 7نماز صبح در مسجد برگزار میشود و ویژگی های دیگر که در جلسه بیان شد.

حجت الاسلام و المسلمین رسول خواسته مدیر حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر با توجه به نقش حوزه علمیه در پیشرفت دین به این نکته اشاره کردند که با توجه به ویژگی حوزه مسئولین محترم باید به حوزه های علمیه اهمیت ویژه ای دهند و در پیشرفت دین نقش بسزایی داشته باشند.تمامی این مطالب مربوط به حوزه علمیه المهدی (عج)بوده و کپی برداری با ذکر منبع جایز میباشد

 


 
کاربری سد «سبلان» مشگین شهر پرورش ماهی نیست
ساعت ٦:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٦/٤/۱٥   کلمات کلیدی:

کاربری سد «سبلان» مشگین شهر پرورش ماهی نیست

شناسهٔ خبر: 3795709 -شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷

مشگین شهر – نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه کاربری سد «سبلان» مشگین شهر پرورش ماهی نیست؛ خواستار تکمیل آن جهت آبرسانی به روستاهای این شهرستان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی ملکی ظهر شنبه در جلسه بررسی مشکلات آبی روستاهای مشگین شهر تصریح کرد: سد سبلان در سال ۸۵ آبگیری شده و نزدیک به شش هزار میلیارد ریال برای احداث آن هزینه شده است.

وی افزود: قرار بود این سد ۱۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی را تحت پوشش قرار داده و آب مورد نیاز ۸۶ روستا را تأمین کند.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس افزود: با وجود اینکه قرار بود این سد برای تأمین آب شرب مورد استفاده قرار گیرد اما از هزینه کرد احداث آن مردم  ثمره‌ای نمی‌برند و میزان اراضی تحت پوشش سد نیز متجاوز از سه هزار هکتار نیست.

ملکی با بیان اینکه حتی ماهی پرورشی سد مورد استفاده اهالی مشگین شهر نیست، تأکید کرد: ضروری است کاربری این سد اصلاح شود.

به گفته نماینده مردم مشگین شهر در مجلس بسیاری از روستاهای مشگین شهر با کمبود آب شرب مواجه هستند و وضعیت حاکم موجب شده مهاجرت‌ها شکل بگیرد.

ملکی متذکر شد: نمی‌توان از فردی که برای آب خوردن مشکل دارد درخواست کرد در محل سکونت خود بماند و تأمین آب شرب در روستاهای مشگین شهر یک ضرورت است.