ب: آب کشاورزی

ب: آب کشاورزی

 

يكي از محوري ترين برنامه هاي اينجانب تلاش در حل مشكل آب كشاورزي منطقه است زیرا که نیاز اصلی کشاورز آب است و در صورت تامین آب کشاورزی درآمد کشاورز افزایش می یابد و تمامی نیازهای دیگر حل خواهد شد.

 الحمدلله قدمهاي موثري در این مور برداشته شده است كه ذيلا اشاره مي شود:

سد سبلان:

 در زمان آغاز نمايندگي اينجانب برابر گزارش هاي مجري پروژه فقط 15 درصد پيشرفت فيزيكي داشته با پيگيريهاي مستمر و جذب اعتبار لازم به كارهاي اجرايي سرعت بيشتر داده شد و مقرر گردید در شيفتهاي شبانه روز بدون وقفه كار شود به نحوي كه در خرداد ماه سال جاري آبگيري شروع شد و در سفر ياست محترم جمهوري به منطقه توسط وزير محترم نيرو افتتاح گرديد كه با آبگيري به موقع انشاءالله در سالهای زراعي آتي روستاهاي تحت پوشش  مشكل كم آبي  نخواهند داشت .

   

سد احمدبيگلو:

 فاز دوم مطالعاتي این سد بعد از مکاتبه و اخذ دستور از وزیر محترم نیرو در مهرماه 84 شروع شده و با توجه تعهدهای مهندس فتاح در افتتاح سد سبلان مبنی بر ایجاد ردیف ملی ، طی مکاتبات پیوست با دستور وزیر در مرحله ایجاد ردیف در بودجه سال 86 قرار گرفت.

سد بیگ  باغلو :

مراحل اجرایی این سد از سال1380 شروع شده بود و به علت عدم انجام تعهدات معوقه مالی چندین ساله پروژه نیمه کاره و بلاتکلیف مانده بود با مکاتباتی که انجام گرفت مبلغ 10 میلیارد ریا ل اعتبارملی جذب و با انجام کارهای تکمیلی الحمدلله به بهره برداری رسید..

سدهاي زود بازده:

خورشيد آباد خاوران – سد خليفه لو – سد قره گل – سد ديزمان دره سي لاهرود – سد پريخان – سد اهل ايمان – سد قره باغلار – سد سامانلو – سد انار – سد طاووس گلي جزء سد هايي هستند كه وزير محترم نيرو دستور تصميم لازم در مورد آنها را صادر نموده اند.

 

/ 0 نظر / 5 بازدید