فقدان بازاریابی و سوء مدیریت مشکلات صادرات اردبیل است

فقدان بازاریابی و سوء مدیریت مشکلات صادرات اردبیل است

شناسهٔ خبر: 3888397 -پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۳
اردبیل- نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی فقدان بازاریابی و سوء مدیریت را مشکلات اصلی توسعه صادرات استان اردبیل دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی ملکی شامگاه پنج‌شنبه در شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت اردبیل تصریح کرد: با وجود پتانسیل‌های قابل‌توجه صادراتی در استان استفاده مقبولی از آن ها نشده که دلیل آن به فقدان بازاریابی صحیح بازمی‌گردد.

وی افزود: تنها در صورتی می‌توان در بازارهای جهانی موفق عمل کرد که در ابتدا بازار هدف را شناخت و با تولید مناسب برای بازار هدف به توسعه صادرات اقدام کرد.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی به ضرورت برندسازی برای محصولات صادراتی نیز تأکید کرد و افزود: بی‌توجهی به برند سازی منجر به پذیرش برند دیگر خواهد شد و خود به مانع توسعه صادرات تبدیل می‌شود.

ملکی همچنین به ضرورت حضور تجار و بازرگانان در نمایشگاه‌های مختلف تأکید کرد و گفت: در عین حال پرداخت به موقع مشوق‌های صادراتی نیز از جمله مطالبات جدی تجار و بازرگانان است.

در این جلسه نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز به ضرورت فعال‌سازی گمرک آزادلوی گرمی تأکید کرد و گفت: متأسفانه شهرستان گرمی از محرومیت قابل‌توجه رنج می‌برد اما زیرساخت‌هایی از این قبیل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

میرحمایت میرزاده راه‌اندازی این گمرک را مطالبه مردم این شهرستان دانست و افزود: این گمرک می‌تواند در کنار گمرک بیله سوار مزایای متعددی از جمله رونق صادرات و ایجاد اشتغال به دنبال داشته باشد.

وی همچنین به ضرورت ساماندهی گمرک بیله سوار نیز اشاره کرد و گفت: ۲۴ ساعته شدن گمرک و توسعه فعالیت آن چندین سال است طرح شده اما فعلاً عملیاتی نشده است.

/ 0 نظر / 31 بازدید