آب

آب

جهت اطلاع دقيق موكلين عزيز از اقدامات انجام يافته در زمينه آب اين موضوع در دو بخش جداگانه مورد بررسي قرار مي گيرد .

الف : آب شرب

 در ارتباط با ایجاد تصفیه خانه مدرن برای تولید آب سالم و بهداشتی مطالب زیر جهت تنویر افکار موکلین محترم بیان می شود.

 در تابستان 1383 یعنی به فاصله چندماه از حضور اینجانب در مجلس اطلاع حاصل شد که مبلغ 13 میلیارد ریال از کل اعتبار 15 ملیارد ریالی تصفیه خانه مشگین شهر در پاییز 1382 به سد یامچی اردبیل توسط امور آب منتقل شده است  و این امر موجب توقف کامل پروژه گردیده است به محض اطلاع طی سوالی از اقای بیطرف وزیر نیروی وقت نسبت به تضییع حق و توقف پروژه اعتراض نموده و در کمیسیون عمران به شدت وزیر و معاون ذیربط مورد سوال و نقد قرار گرفت که در نهایت به علت دلایل منطقی اینجانب وزیر ضمن قبول تضییع حق دستور دادند 5/2 میلیارد تومان به پروژه تصفیه خانه تخصیص دادند. اینجانب مسقوط گذاشتن سوالم را منوط به حضور وزیر و معاون ذیربط و در نهایت فعال سازی سریع پروژه نمودم . پروژه فعال شد اعتبار تخصیص یافت و قول دادند که پروژه تصفیه خانه تا پایان سال 84 تمام شود بعد از روی کار آمدن دولت جدید و مشاهده ضعف پیمانکار در اجرای پروژه از آقای فتاح وزیر جدید نیرو مجددا سوال کردم و در کمیسیون عمران ضمن قبول ضعف پیمانکار قبول کردند که ضمن بازدید از پروژه نسبت به انتخاب پیمانکار کمکی اقدام نمایند علیرغم انجام تعهدات فوق به علت تاخیر چندماه  در اجرای پروژه سوال اینجانب از وزیر نیرو به صحن علنی مجلس کشید که در حضور نمایندگان وزیر نیرو تمام ایراداتی را که بر دستگاه اجرایی توسط اینجانیب متوجه شده بود پذیرفتند و در همانجا قول دادند که تا پایان خرداد ماه سال 1385 آب سالم و بهداشتی شروندان عزیر مشگین شهر استفاده خواهند کرد و خدا را شاکرم که با پیگیری صورت گرفته امروز شاهد مصرف آب سالم بهداشتی توسط موکلین محترم هستم .

 

 

در زمينه آب شرب روستاها بيشترين وقت و كار صرف شده است . بر اثر خشكساليها اخيرا در اغلب روستاها با خشك شدن و تقليل آب چشمه ها و قنوات مردم در مضيقه مي باشند براي حل اين مشكل اقدامات زير انجام يافته است:

 

1 – پروژه تامين آب 82 روستاي تحت پوشش سد سبلان كه مطالعات مقدماتي آن بالغ بر 150 ميليون تومان به مرحله اجرا رسيده است.

2 – چندین روستا از نعمت آب شرب سالم بهره مند شده اند

قره قیه ، موئیل ، قورت تپه ، آقا قاسملو ، عین الله کندی ، عباس دره سی ، لمبر ، لحاق ، فخرآباد ، قوتورسویی ،قره گل ، تازه کند ، قسمتی از روستای آلنی ، صاحبدیوان ، دوست بیگلو

3 – چهار حلقه چاه اكتشافي در اختيار روستائيان قرار گرفته است.

4 – در 30 روستا جلسات رفع مشكل آب شرب برگزار شده كه 22 مورد به نتيجه مطلوب رسيده است.

5 – 5/1 ميليارد تومان از سرفصلهاي اعتباري (مناطق محروم – استاني – توازن ) تخصيص يافته است .

/ 1 نظر / 4 بازدید
اسلام بابایی

با سلام وخسته نباشید خدمت جناب آقای نصرآبادی ونیز سپاس از تلاش های جناب آقای مهندس ملکی بنده عملکرد آقای مهندس ملکی رابه مرور خواندم انشا الله در آینده نزدیک بر عملکرد ایشان نقد خواهم داشت . انشالله که موفق وپیروز باشند.