جواب وبلاگ خیاو

نقدی بر کتاب خدمت بی منت آقای مهندس ولی ملکی نماینده مشکین شهر

http://www.khyav.blogfa.com/        

ضمن تشكر از صرف وقت و مطالعه گزارش عملكرد اينجانب موارد ذيل جهت روشن شدن اذهان عمومي و حضرتعالي متذكر مي گردد:

موكل محترم:

از اينكه وقت صرف كرده اي و نوشته اينجانب را خوانده اي تشكر مي كنم اي كاش كه در مطالب خود كه با نام خالق آزادي شروع كرده ايد آزادانه نقد مي كرديد و  اسمي از نمايندگان محترم سابق نمي آورديد و در چندين مورد از مطالب خود آن اسم را تكرار نمي كرديد . تا براي خوانندگان متهم به طرفداري از فرد مورد نظر نمي شديد البته طرفداري ايراد ندارد بلكه نگاه طرفدارانه از يك فرد نقد منصفانه را تبديل به تخريب مي نمايد كه در نوشته شما كاملا مشهود است .

اما پاسخ موارد ذكر شده :

1-   اينجانب روزانه سه الي چهار سخنراني و جلسه داشتم نه 10 الي 20 جلسه ، ضمن احترام به تمامي نمايندگان چه قبل از انتخابات و چه بعد از انتخابات تلاش كردم اجازه تخريب آنها را به كسي ندهم اما در مورد نماينده مورد نظر شما در پاسخ به سوال حاضران جلسه در چند مورد گفتم كه من گزارش عملكرد دستگاه هاي اجرايي را بنام خود بعنوان گزارش نخواهم داد بطوريكه جزوه خدمت بي منت تنها گزارش عملكرد اينجانب جهت اطلاع موكلينم است و در تمامي موارد خودم دخالت داشتم كه اين امر بر اساس فرمايش ائمه و رهبر معظم انقلاب  و انتظارات مردم ضرورت دارد.

2-   شايد آب و برق و گاز و راه براي اشخاصي كه در شهر زندگي مي كنند و از اين نعمتها برخوردارند اهميت نداشته باشد ولي براي روستائيان آب شرب ، آب زراعي ، راه ، برق و گاز جزء نيازهاي اساسي است و حل اين امور از افتخارات نظام است

3-   تشكيل سه جلسه پرسش و پاسخ در 5/2 سال به صورت عمومي بوده است ولي در روستاها به طور پيوسته با حضور مسئولان جلسه داشته ام اغلب روستاهاي بالاي 100 خانوار 3 جلسه و زير 100 خانوار 1 الي 2 جلسه و در روستاهاي بالاي 300 خانوار 4 الي 5 جلسه رسيدگي به امور و پرسش و پاسخ داشته ام. اما در مشگين شهر بعد از ارائه گزارش عملكرد از دي ماه 85 تا پايان ارديبهشت بيش از 12 جلسه پرسش و پاسخ با حضور قشر هاي مختلف داشته ام كه متاسفانه جنابعالي بي اطلاع مي باشيد.

4-   دفتر ارتباطات مردمي در ايامي كه اينجانب مجلس هستم پيوسته روزهاي يكشنبه ،سه شنبه و پنجشنبه باز است و پاسخگوي نياز مردم است ودر زمان حضور اينجانب درمنطقه هر روز باز مي باشد مردم در اين مورد قضاوت خوبي مي نمايند .

5-   با عنايت به اينكه پيگيري امورات اداري جز از طريق مكاتبه مقدور و ميسور نيست فلذا وجود نامه ها در كتاب  نشانگر زمانبر بودن انجام كار و نيز ارائه اقدامات انجام شده با قوه مجريه و سازمانها و ارگانها مي باشد و همه عملكرد اينجانب در بخش صنايع ، آب شرب و زراعي ، راه و  گاز ، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش و.... مستدل و قابل دسترس مي باشد در صورت آمادگي عزيزان سري به تصفيه خانه مشگين شهر ، مجتمع گلستان و محور گردشگري سبلان و سد سبلان و .... بزنيد و از روستاهاي مورد اشاره تحقيق نماييد.

6-   در رابطه با خروج مشگين شهر از بن بست و ادامه  راه آهن اقدامات اساسي  صورت گرفته است و عبور آن از مشگين شهر حتمي است و تكميل راه هاي هريس مشگين شهر ، مشگين شهر كوجنق و رگهان و نوار مرزي ارشق و راه قوتورسويي و توسعه آسفالت تعريض راه لاهرود به جاده اصلي و تعريض راه اردبيل مشگين شهر از جمله اقدامات انجام شده با پيگيري و مكاتبات اينجانب مي باشد.

7-   در مورد هتل – كمپينگ و ديگر واحد ها اسامي افراد و عوامل انصراف  سرمايه گذار محفوظ مي باشد و با برخي از آنها برخورد شده است و هنوز هم با سرمايه گذاران فعال در منطقه كه با اصرار و پافشاري اينجانب به اجراي طرح و پرو‍ژه هاي مورد نظرشان ادامه مي دهند كساني هستند كه با نگاه سياسي مانع تراشي مي كنند و نمي خواهند اين شهر از حالت ركود و سكون خارج شود  در صورت مراجعه شما اسامي در اختيارتان قرار مي گيرد.

8-   در مورد كارخانه مس هرگز تبليغ نكرده ام بلكه اشاره كرده ام كه متاسفانه به جهت اهداف تعريف شده پيش نرفت اينجانب با صرف وقت توانستم حقوق موكلين را احياء كنم.

9-   در مورد كارخانه لنت گستر كه از آن به فاجعه ياد كرده ايد هر چه در كتاب نوشته شده است مستند است اولا ايشان بيش از20 ميليون تومان در شهرك صنعتي براي پي كني و فونداسيون و... خرج كرده اند اگر بپذيريم كه 100 نفر 45000 تومان داده اند . سفته كه پول نيست و كلا 5/4 ميليون تومان مي شود كه اغلب به صاحبان آنها عودت داده شده است اينجانب مخالف سفته دادن بودم ثالثا نوشتن نامه به بانك براي دادن وام ارزي و يا ريالي برابر با پرداخت  نيست اي كاش شما كمي در مورد نحوه مشاركت بانك مطالعه مي كرديد هيچ بانكي وجه را براي خريد ماشين آلات به سرمايه گذار نمي پردازد بلكه در صورت ارائه پروفرما به حساب كارخانه سازنده به شرط داشتن گارانتي معتبر در كشور خارجه مي ريزد انهم بعد از احداث كارخانه و پيشرفت قيزيكي ساختمان و تاسيسات براي آگاهي از نحوه اخذ تسهيلات بانكي از سردخانه قزل سيب و چيت سازي مزرعه خلف جويا شويد .

10-  در مورد سردخانه بابك كشت سبلان اگر منظورتان همان واحد كه بنا بود در روستاي بيجق احداث شود باشد اينجانب قبل و بعد از نمايندگي تلاش كردم اختلاف حقوقي آن واحد با جهاد كشاورزي و... كه مانع اجرايي شدن آن گرديد حل نمايم كه به علت استقلال قوه قضائيه مقدور نشد و الا جاي بسي افتخار است كه در مسايل اداري ،بانكي ، توجيه فني و اقتصادي و انتخاب ماشين الات به صاحبان طرح با هر ايده و عقيده اي خدمت نمايم

11-  در مورد آرد و نان بايد بگويم سهميه شهرستان راساليان سال بعلت عدم پيگيري مسئولين از ميزان ميانگين استاني كمتر مي دادند بطوريكه با پيگيري بعمل آمده بالاي 210 تن در ماه به سهميه شهرستان اضافه شد با اين روش اغلب به افراد محروم و روستائيان كه حتي 2 كيلو گرم آرد ماهانه نمي دادند 10 كيلو گرم آرد سهميه گرفتند و از نظر ريالي با اين اقدام حدود 55 ميليون تومان يارانه شهرستان بازگردانده شد آيا قابل تامل نيست؟

12-  در مورد آموزش و پرورش و آموزش عالي و بهداشت و درمان مردم قضاوت خواهند نمود مي توانيد از مسئوولين مربوطه كارهاي انجام يافته را جويا شويد و يا به صفحات49-51-55 و 60 كتاب خدمت بي منت مراجعه فرماييد.

13-  اينجانب اصولگراي مستقل يا اصولگراي اصلاح طلب هستم و شما مي توانيد از طريق مجلس تحقيق و بررسي كنيد هيچ وقت كوركورانه از يك طيف و جريان تبعيت نكرده ام بلكه منافع كشور و استان و منطقه و مردم را در نظر مي گيرم اگر منظورتان اطاعت از ولايت فقيه مي باشد كه بنده در دوره ششم با افتخار از ولايت فقيه دفاع كردم و همان موقع اصولگرايان گزينه ديگري داشتند و مرا به خاطر روحيه استقلالي داشتن كنار گذاشتند اينجانب در تصميم گيري مستقل هستم و يكي از افتخارات من مي باشد كسانيكه براي من زحمت كشيده اند و ميكشند از دو طيف و  جريان بودند و هستند و من خودم را مديون همه مردم مي دانم نه طيف و جريان خاص....

اگر شما تورم را بعنوان يك نقطه ضعف تلقي مي كنيد من نيز اعتقاد دارم و تذكرات من در سايت مشخص است

در مورد كاهش حقوق كارگران قراردادي يك بحث كارشناسي وجود دارد بدين معني وزارت كار با افزايش حقوق كارگران قراردادي از 120 هزار تومان به 180 هزار تومان و عدم افزايش متعارف حقوق كارگان دائم موجب اختلاف و اغلب اعتصاب در كارخانجات شده بود كه افرادي با 10 سال سابقه برابر با كمتر از يك نيروي قراردادي با يك يا دو سال سابقه دريافت مي كرد براي حل موضوع دو حالت وجود داشت كه كليه كارگران حقوقشان بالا مي رفت كه صاحبان صنايع نمي پذيرفتند و كارخانجات بسته مي شد يا طور ديگر رفتار مي شد كه در نهايت وزارت كار تصميم به كاهش 30 هزار تومان از 60 هزار تومان حقوق افزايش داده شده كارگران موقت گرفت .

اينجانب بعنوان مخبر كميسيون موظف بودم گزارش وزير كار را به اطلاع رسانه ها برسانم ولي اغلب رسانه ها مطالب را به دلخواه خودشان مي نويسند و بعدا معذرت مي خواهند .

در پايان از خداوند متعال توفيق خدمتگزاري بيشتر براي كليه موكلين خود مسئلت مي نمايم

 

ولي ملكي

/ 4 نظر / 4 بازدید
ف - ع

جواب عال دادين از آقای مهندس نصرآبادی می خواهم به اين افراد جواب سريع بدند تا ذهن مردم منحرف نگردد. در پايان از نماينده محترم سپاسگذاريم

مناف زاده

نماينده محترم مشگین شهر خواهش می کنيم به اين افراد فرصت جولان ندهيد مناف زاده از تبريز

کريمی

سلام.خيلي خوشحالم که از حالا به بعد ميتونم با دوستان خوبي مثله شما ارتباط نزديکتري داشته باشم.به

م-ع

از دوستان می خواهم منی جواب عالی را هم بوگیند اینکه یک نماینده تعریض جاده را باعث خروج مشکین شهر از بن مداند جواب عالی است؟؟!؟؟!؟!یا خیلی چیزهای دیگر آقای ملکی حیا کنید