افزایش ۴ برابری سهم کشاورزان در بیمه محصولات مقبول نیست

افزایش ۴ برابری سهم کشاورزان در بیمه محصولات مقبول نیست

شناسهٔ خبر: 3881270 -چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۴
اردبیل – نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش چهار برابری سهم زارعان در بیمه محصولات کشاورزی، تغییرات در سهم پرداختی را غیرمنصفانه توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی ملکی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اردبیل تصریح کرد: از سال ۹۳ تغییراتی در بیمه محصولات کشاورزی به وجود آمده که انگیزه کشاورزان را گرفته است.

وی افزود: سهم کشاورز چهار برابر شده اما سهم دولت ثابت است و از سهم هزار و ۳۵۰ میلیارد تومانی دولت ۱۸ درصد تخصیص یافته است.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در چنین تغییری در واقع پایبندی به اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد و به عنوان مثال وقتی ۷۰ درصد از محصولات سردرختی و باغات استان اردبیل در مشگین شهر واقع است تغییرات بیمه تأثیرات سو به دنبال داشته است.

ملکی همچنین به بهره‌های بالای بانک‌ها اشاره کرد و افزود: در چنین وضعیتی که بهره‌های بانکی خود مانع سرمایه‌گذاری است برای استان‌های محروم از جمله اردبیل تسهیلات و امتیاز ویژه‌ای قائل نمی‌شود تا سرمایه‌گذار در این منطقه حضور یابد.

وی مشکل اصلی را نگاه انقباضی مدیران بانکی و سیستم بانکی انست و گفت: با چنین نگاهی نمی‌توان اقتصاد پویا داشت.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نیرو خواستار رفع مشکلات تصفیه‌خانه فاضلاب مشگین شهر شد و گفت: به دلیل نبود فاضلاب آب آلوده در باغات به کار برده می‌شود.

ملکی با تأکید به پیش‌بینی اعتبار مناسب در بودجه سال آینده، به بی‌توجهی به پروژه‌های مرمت و بازسازی این شهرستان از جمله شیخ حیدر و شهر یری اشاره کرد و گفت: متأسفانه در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی صرفاً به مرکز استان توجه شده است.

/ 0 نظر / 29 بازدید