نطق قبل از دستور مورخ ۳/۹/۸۳

 

 

نطق قبل از دستور مورخ ۳/۹/۸۳

 

با گرمیداشت هفته بسیج و عرض تبریک به کلیه بسیجیان عزیز و با عرض ادب و احترام به ملت شریف ایران، و با سلام و صلوات  به روح بلند امام راحل و ارزوی سلامتی رهبرمعظم انقلاب نقطه نظرات خود راحضورهمکاران ارجمندتقدیم میدارم.

نمایندگان محترم

خداوند در قرآن کریم بعد از ایمان آوردن ،عمل به ایمان را در گفتار و کردار گوشزد می کند .شش ماه یا به عبارت دیگر یک ششم از مجلس هفتم گذشت زیرا که در سال آخر دوره نمایندگی ملت قضاوت خود را کرده و نمره رد یا قبولی را می دهد . لذا جا دارد که هیئت رئیسه محترم مجلس عملکرد شش ماهه مجلس را بویژه در ابعاد شعارهایی که مجلس هفتم را تشکیل داد تهیه و سمت و سوی حرکت مجلس را به اطلاع مردم برساند .اینجانب بعنوان یک نماینده از حضورم در این مدت در مجلس راضی نیستم و بنابراین ترجیح می دهم اغلب در میان موکلین خود باشم .زیرا که به این

باور می رسم که به جای پرداختن به مشکلات اساسی مردم اغلب از سوی

فرهیختگان و دلسوزان مجلس مسائل حاشیه ای بعنوان دغدغه مردم مطرح و عمر قریب به 290 نفر نماینده با تذکرات آئین نامه ای کلیشه ای غیر ضرور و یا بی ثمر تلف می شود.

همکاران ارجمند  - چهار جلسه مجلس با دبیر شورای امنیت و وزیر امور خارجه به این امر اختصاص یافت که آیا مسئولان رده بالای نظام از محتوای مذاکره و توافق نامه با کشورهای اروپایی اطلاع دارند یا نه؟

در حالیکه اصل 176 قانون اساسی این سئوال را کاملا پاسخ داده است و با اندک تفکری جواب سوال محرز می گشت باید اجازه دهیم چنین استنباط شود که اغلب تذکرات و سخنان موافق و مخالف جنبه تبلیغاتی و خدای نکرده خود نمایی دارد .

چرا باید در مجلس مسائلی را مطرح ساخت که موجب تشویش اذهان عمومی و سلب اعتماد از نماینده بشود . مگر حفظ  حرمت انسانها در اسلام واجب شمرده نشده است؟

نظر مردم بر این است اگر نمایندگان سوار ژیان بشوند و با آنها نان و پنیر بخورند ولی برای اشتغال جوانان و به تبع آن حل مشکل ناهنجاریهای اجتماعی اقدام عملی نکنند قطعا آن نماینده از خودشان نیست .

در کدام مکتب به اندازه تشیع به تعقل و تدبر بها داده شده است امام صادق (ع) می فرماید:"تفکر ساعه افضل من عباده سبعین سنه "

یک ساعت اندیشیدن از 70 سال عبادت افضل است.

مردم شریف ایران و نمایندگان محترم وقتی بعد از گذشت هشت ماه از سال حداکثر 35% بودجه عمرانی اختصاص یافته است . آیا می شود از عمران و آبادانی و اشتغال سخن گفت اگر دولت کسری بودجه دارد با شهامت به مردم و مجلس اعلام کند تا فکر اساسی اندیشیده شود در غیر اینصورت مدیرآن ناکارآمد مواخذ شده و کنار روند.

چرا شهامت اعلام کسری بودجه و جبران آن از طریق جذب سرمایه های خارجی برای توسعه بزرگراهها ،مهار آبهای رودخانه ها ،اکتشاف معادن و ایجاد صنایع مادر از سوی دولت و مجلس وجود ندارد .

در شهرستان مشگین شهر با وجود زمین های حاصلخیز سد سبلان در طول هشت سال 15% پیشرفت فیزیکی داشته است سد احمد بیگلو برای اجرایی کردن مطالعات انجام شده در بلاتکلیفی بسر می برد ،پروژه منحصر بفرد زمین گرمایی که با استفاده از انرژی خدادادی در دامنه کوه سبلان با وجود اخذ نتیجه مثبت از چاه های آزمایشی با توان تولید 100 مگاوات برق ،هنوز از سوی سازمان برنامه و بودجه مسکوت گذاشته شده است.

ریاست محترم جمهورجناب آقای خاتمی ، مستحضر باشید که مردم شریف مشگین شهر هنوز نوار سخنرانی سفر سه سال پیش جنابعالی را دست به دست میگردانند که وعده احداث بزرگترین کارخانه مس منطقه ،اجرای پروژه زمین گرمایی و نهایی کردن سد های مورد اشاره و در نهایت حل مشکل بیکاری و رونق اقتصادی درآن به گوش میرسد.

نمایندگان محترم و دولت مردان گرامی : مشگین شهر با سابقه تاریخی و فرهنگی کهن سه هزار سال پیش از میلاد دارای استعداد بالقوه فراوانی است مع الوصف بعلت عدم توجه به توازن و استعداد منطقه هنوز در محرومیت بسر می برد . بویژه با وجود خشکسالی ،سرمازدگی ،سیل  ویرانگر نه تنها عایدی نصیب مردم نگردیده بلکه هزینه های انجام شده برای نهاده های کشاورزی نیز از دست رفت.

نمایندگان محترمی که پیشنهاد تعویق کمک های بلاعوض به خشکسالی و سرمازدگی را می دهند اگر دستی از دور بر آتش نداشتند و مستمری آنها قطع و پس انداز و وسایل قابل تبدیل به نقدینگی شان به یغما می رفت و مثل کشاورزان قادر به تامین  بذر  و  کود  و غیره

 نمی شدند باز پیشنهاد خود را مطرح می ساختند؟

بیایید به خاطرخدا یکبار دیگر با قید فوریت به داد این بندگان مظلوم و روزی طلب از خدا برسیم .انشاءا...

در پایان به دولت مردان آمریکا اعلام می کنم مگر مردم مظلوم فلسطین و عراق بشر نیستند ؟ پس چرا حقوق آنها نادیده گرفته می شود؟

مگر اصل اول معاهده ان پی تی استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای را برای همه کشورها مجاز نمی داند؟ مگر 182 کشور جهان در کنفرانس سال 2000 اعلام نکردند هیچ کشوری حق ندارد به هر بهانه ای سایر کشورهای عضو پیمان را در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای محدود یا محروم کند؟ ! ازآنجائیکه شما حقوق بشر را تفسیر به رای میکنید و به مفاد ان پی تی وفادار نیستید و به فرمایش رهبر انقلاب انتظار و درخواست شما حد یقف ندارد .لذا ملت و مجلس ولایت مدار یکصدا در مقابل زورگویی شما خواهد ایستاد و دراین راستا آماده همه گونه اقدام حکمت آمیز ،تدافعی و در صورت جسارت تهاجمی هستند.

جای تو در قله های قاف نیست                     ما بمیریم از غمت انصاف نیست

عاشقان چهره ماه توایم                         تا ظهورت چشم بر راه توایم

آه ای خورشید پنهان در غبار                ای ولایت با وجودت پایدار

ما هزاران سال عشق آموختیم               تا ولایت را ز تو آموختیم

ای بقربان حضور غایبت                    ما به عشقت مانده ایم با نایبت

 

                                                          والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته

 

احسب الناس ان یترکو ان یقول امنا و هم لا یفتنون ولقد فتنا الذین آمنوا من قبلهم و لیعلمن الله الذین صدقوا و لیعلمن الکاذبین

/ 0 نظر / 7 بازدید